درخواست خود را ثبت نمایید

   
   


مشاوره رایگان
09194873477
در سراسر کشور
1398 سه شنبه 19 آذر
 آخرین اخبار


اخبار و اطلاعیه ها

مشاوره حقوقی خانواده چیست ؟

مشاوره حقوقی خانواده چیست ؟
مشاوره  حقوقی خانواده چیست ؟

به قوانین مربوط به خانواده می گویند که دارای مقررات و قوانین حاکم بر تمامی اعضای یک خانواده و مال و اموال مربوط به آن ها می باشد که هر کدام شامل قوانین متفاوتی می باشد. قوانین مربوط به هر یک از حقوق خانواده بر عهده مشاوره حقوقی خانواده می باشد. در حقوق خانواده، حقوق مربوط به زوجین یکی از موارد پر سر و صدا در جهان و ایران می باشد.خانواده عبارت است از اجتماعی که حاصل ازدواج زن و مرد بوجود می آید.در قانون مدنی حسن معاشرت زن و شوهر نسبت به یکدیگر، یکی از مهمترین حقوق مطرح شده در این قانون می باشد. .مشاوره حقوقی مدنی پرکاربردترین مشاوره های مربوط به حقوق خانواده می باشد. برای بررسی این قوانین با مشاوره  حقوقی مدنی مشورت کنید . مشاوره خانواده بصورت آنلاین و سامانه های پرسش و پاسخ و هم بصورت حضوری از خدمات مشاوران حقوقی می باشد
خانواده اولین و مهمترین نهاد اجتماعی است که هر فردی از بدو تولد با آن مواجه می شود. به طبع با رشد فرد، می تواند شکل این خانواده تغییر یافته و از خانواده پدری به خانواده زناشویی تغییر شکل دهد. به هر صورت، خانواده به هر شکلی که باشد مانند هر نهاد دیگری قوانین و مقرراتی دارد که اغلب افراد از بسیاری از این قوانین آگاه نیستند. چه بسا در هنگام بروز مشکلات احتمالی، با سردرگمی ناشی از این نا آگاهی مواجه شوند. قوانین خانواده نیز با توجه به امور حقوقی خانواده تدوین شده است.
امور حقوقی خانواده
چگونگی انجام طلاق توافقی و در مقابل آن، ، قوانین مربوط به نفقه و حضانت، شرایط ملاقات طفل پس از طلاق,طلاق نکاح، استرداد جهیزیه در صورت جدایی زوجین و قوانین مربوط به ازدواج مجدد و … همگی از مواردی هستند که حتی با احتمال صفر به وقوع طلاق بین طرفین باید از آن آگاه باشید.
وجود این قوانین در واقع اجازه تخلف از حدود خاص را از هرکدام از طرفین درگیر سلب می نماید. در مواردی نیز، قانون خود اجازه توافق خلاف قوانین را به زن و مرد می دهد که باید نسبت به تبصره های قوانین نیز آگاهی داشته باشید.
به طور کلی وجود این قوانین مربوط به امور خانواده، حمایت بی قید و شرط قانون را از فرد حتی در کوچکترین سطوح اجتماعی نشان می دهد. به خصوص که امروزه با تغییر روحیات زن و مرد، خانواده دیگر استحکام سابق را نداشته و با توجه به افزایش آمار طلاق در کشور، آگاهی از قوانین حمایتی اهمیت ویژه ای دارد.
وکالت امور حقوقی خانواده
بدیهی است که یک فرد به تنهایی قادر به تحقیق و شناسایی تمامی این قوانین است، چه بسا در برخی از موارد با توجه به نیاز روز جامعه، اصلاحاتی در قوانین اعمال می شود که اطلاع از تغییرات به روز نیز دشوار است.